Wunderlist jest aplikacją typu GTD ( Getting Things Done ) lub jeżeli wolisz menadżerem zadań. Aplikacja istnieje na rynku już jakiś czas jednakże uznałem, że warto o niej wspomnieć ponownie z kilku przyczyn. Wunderlist przeszedł ewolucję, stał się aplikacją multiplatformową dostępną dla systemów Mac OS X, iOS, Windows i Android oraz jako WebApp.

Przybyło mu funkcji o czym poniżej i choć nie dorównuje takim kombajnom jak kultowy Things czy ostatnio popularny HitList to przede wszystkim jest darmowy. Wunderlist nie posiada tak rozbudowanych możliwości tworzenia projektów etc, jak wspomniane powyżej, ale dodatkowo za darmo otrzymujemy konto a wraz z nim możliwość trzymania naszych zadań w chmurze.

Działanie Wunderlist przybliżę na przykładzie wersji dla iOS i Mac a także WebApp. Wszystkie one są identyczne co także jest wielkim plusem bo ułatwia poruszanie się po aplikacji. Wersje dla innych systemów działają i wyglądają analogicznie do opisywanych tutaj.

Nasze zadania możemy grupować w listy. Każde zadanie możemy oznaczyć gwiazdką co wyróżnia je spośród innych i ułatwia wyszukiwanie. Dla zadania możemy wyznaczyć termin i opisać dodatkową notatką. Do wyboru mamy dwie formy przypomnienia o zadaniu, push czyli wyskakujący komunikat lub informacja na email co wg mnie jest jedną z kilku opcji wyróżniających Wunderlist.

Następną opcją wartą wspomnienia jest możliwość dodawania zadań wysyłając email na adres me@wunderlist.com w którym temat będzie nazwą listy a treść wiersz pod wierszem zadaniami do zrobienia.

Listy i zadania można udostępniać znajomym nie posiadającym Wunderlist za pomocą CloudApp, przesłać mailem lub smsem, a także udostępnić na Facebooku.

Podsumowując, jeżeli nie potrzebujemy rozbudowanego menadżera zadań lub nie chcemy wydawać fortuny na podobne aplikacje oraz płacić abonamentu za synchronizacje w chmurze to Wunderlist jest najlepszą darmową alternatywą.

Wunderlist dostępny jest za darmo dla: iPhone'a, iPad'a, Mac OS X, Windows oraz Androida. Wunderlist przez przeglądarkę.

Źródło:
PR