Usługa Google Music choć ciągle w fazie beta dostępna jest od teraz natywnie także dla urządzeń z systemem iOS poprzez przeglądarkę Safari.

Dotychczas Google Music było dostępne tylko na systemach desktopowych oraz Androidzie. Google twierdzi, że na razie nie widzi powodów dla których miałoby wykonać osobną aplikację dla iOS. Jednakże wersja webowa oparta na HTML5 działa bardzo płynnie więc także nie widzę potrzeby posiadania dodatkowej aplikacji.

Parę słów czym jest Google Music. Usługa ta w tej chwili umożliwia przesyłanie naszej kolekcji muzyki do chmury i streamowanie jej do innych komputerów lub urządzeń przenośnych. W aktualnej wersji beta dostępne są darmowe zajawki albumów z różnych gatunków muzyki. W sumie ponad 200 utworów. W przyszłości Google Music ma być magazynem już posiadanej przez nas muzyki, którą możemy odsłuchiwać wszędzie gdzie będziemy mieć dostęp do internetu oraz sklepem muzycznym. Mając na rynku takich konkurentów jak Apple czy Spotify Google będzie musiało się postarać aby stać się atrakcyjną alternatywą.

Google Music w tej chwili dostępne jest tylko przez system zaproszeń na rynku amerykańskim jednakże są sposoby aby to obejść ;-)

Mam parę zaproszeń do rozdania na blogu, kto pierwszy ten lepszy.

Aktualizacja:
Zaproszenia rozdane, ale pojawiają się co jakiś czas na koncie więc będę informował lub sukcesywnie wysyłał jeżeli będą jeszcze chętne osoby.