Uważam za skandal, iż na stronie głównej MyApple.pl nie pojawił się żaden (ż a d e n) news o pokrowcu, który był głównym bohaterem dzisiejszego keynote.
Napisano o wszystkich dodatkach, które prezentowano razem z iPokrowcem, a nic o gwoździu programu. Czuję się wywołany do tablicy, aby nadrobić te braki.

A więc dziś, moi drodzy, Stefan zaskoczył nas wszystkich. Po pierwsze tym, że nie jest na skraju śmierci głodowej, o czym była uprzejma poinformować nas gazeta leżąca dwie półki pod Faktem, ale co najważniejsze niezapowiedzianą premierą. Każdy wie, że chodzi o iPokrowiec. Mówiono o nim pół keynote, jednak to i tak zbyt krótko, aby przedstawić pokrowczane możliwości. Wraz z jego wydaniem zmienił się świat. Definicja pokrowca już nigdy nie będzie taka sama. Od dziś świat dzieli się na pokrowczaki oraz iPokrowce. Po której stronie mocy jesteś?

iPokrowiec dostępny będzie :
[LIST]
*]w dwóch wersjach jeśli chodzi o wykonanie,
*]w milionie wersji kolorystycznych.
[/LIST]

Na omawianie tego drugiego trochę czasu nie mam, więc skupię się na pierwszym podpunkcie. Nie od dziś wiadomo, że Apple promuje swój zielony, proekologiczny wizerunek. Dlatego obie wersje pokrowca wykonane są z całkowicie ekologicznych materiałów. Wersja za 39$ jest produkowana z przetworzonych odpadów po komputerach Apple : iMaki, MacBooki, iPhone'y i co jeszcze Stefan nie wymyślił.
Wersja dla bardziej zamożnych to naturalna skóra. Apple jednak nie ośmieliłoby się zabić takiej ilości zwierząt (bardzo nieekologicznie) postanowili więc wykonać pokrowce ze skóry nieposłusznych pracowników. Czyli: spóźniłeś się do pracy? Spekulowałeś z klientami o nadchodzących produktach? Zrobimy z ciebie pokrowiec.
Wykorzystując niemieckie techniki z przed blisko 70 lat, udało się uzyskać aż 20 pokrowców z jednego pracownika.
Warto wspomnieć, że jest dostępna specjalna wersja limitowana, wykonana ze zwolnionego niedawno dyrektora do spraw anteny iPhone'a 4.

**
Dodatki do iPokrowca
**
Wydaje się, że najpopularniejszym dodatkiem do tego kultowego produktu okaże się przejściówka HDMI, produkowana niestety tylko w jednym kolorze. Zaraz za wtyczką kroczą programy iMovie oraz Photo Booth.
Niestety, aby wykorzystać dwa ostatnie dodatki należy zaopatrzyć się w tablet nazwany skromnie iPad 2, o którym co prawda mało wspomniano na keynote, no ale kogo obchodzi jakiś tablet. Skoro jednak temat się nawinął to napiszę kilka słów.
Z tym dodatkiem do iPokrowca wielu wiązało pewne nadzieje. "Szybszy procesor, więcej ramu, lepsza grafika, funkcja PayPass, zmywanie iPodłogi"... itd. itp.
Stefan wspomniał, że następca iPada sam w sobie jest dwa razy szybszy, natomiast sama grafika - aż 9 razy szybsza.
Jednak czy iPad nadaje się do oglądania superprodukcji w wysokiej rozdzielczości? I tu Was zaskoczę - jest nieźle. Osobiście sprawdziłem to na jednym z seriali, który od przeszło 2 lat znajduje się na szczycie listy iTunes. Proszę spojrzeć:

One more thing

Dla wszystkich tych, którzy są rozczarowani brakiem słynnego "one more thing" mam niespodziankę. W porozumieniu ze Stefanem, blog MxK na MyApple.pl jest jedynym miejscem gdzie zostanie zaprezentowana "one more thing" ! Tak, tak, to tutaj!

Oto co następuje:

Łącząc dwa magiczne gadżety - bardziej magiczny iPokrowiec oraz mniej magiczny iPad 2 - otrzymujemy funkcjonalność, która zaskoczyła samych techników Apple - iBreakdance !

W razie problemów z definicją, przywołuję słowa ojca ojczyzny:

Kłaniam się, dobranoc.