Od kilku miesięcy posiadacze zablokowanych iPhone'ów 4 i 3GS z basebandami blokującymi możliwość programowego usunięcia simlocka bezskutecznie domagają się interwencji programistów związanych z projektem Cydia. Sytuacja trwa już bardzo długo, obietnice rychłego udostępnienia "unlocka", nadal pozostają tylko obietnicami, a kilkaset tysięcy iPhone'ów nie jest w stanie wykonywać połączeń. Jeśli i Ty należysz do grupy czekających mamy dla Ciebie świetną informację!

Serwis Simlock.pl oferuje możliwość całkowitego odblokowania telefonu . Co najważniejsze, zdjęcie simlocka jest trwałe, w związku z czym kolejne aktualizacje oprogramowania nie przywrócą go. Jak wygląda cała procedura zdejmowania blokady? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Aby dokładnie sprawdzić oferowane przez serwis Simlock.pl usługi, rozpoczęliśmy od sprawdzenia na jaką sieć blokadę posiada nasz iPhone. Zdaniem listy numerów seryjnych, nasz telefon był... fabrycznie bez simlocka (?). Niestety operatorzy sami go wgrywają, w związku z czym postanowiliśmy skorzystać ze sprawdzonego sposobu weryfikacji. Usługa kosztuje 24,00 PLN i dostępna jest pod tym linkiem - [Simlock.pl] iPhone - Sprawdzenie sieci. Według serwisu czas potrzebny na sprawdzenie sieci waha się od 1 do 24 godzin, w naszym przypadku trwało to dokładnie 3 godziny 50 minut. Po tym czasie dostaliśmy maila potwierdzającego zrealizowanie zamówienia i mogliśmy już sprawdzić w jakiej sieci nasz telefon posiadał simlocka, był to brytyjski Vodafone.

Po sprawdzeniu sieci przyszedł czas na pozbycie się niechcianej blokady. Serwis Simlock.pl udostępnia możliwość odblokowywania telefonów z różnych sieci, zarówno krajowej jak i zagranicznych. Listy dostępne są pod tymi linkami - [Simlock.pl] iPhone 4 oraz [Simlock.pl] iPhone 3GS. Ceny wahają się od 90,00 do 420,00 PLN, natomiast czas realizacji wynosi od 1 do 10 dni. My, jako że nasz iPhone 4 posiadał simlocka w sieci Vodafone UK, skorzystaliśmy z tej usługi - [Simlock.pl] Simlock Iphone Vodafone UK. Jej koszt to 380,00 PLN, natomiast czas realizacji miał wynieść od 3 do 10 dni. Po 6 dniach od złożenia zamówienia dostaliśmy maila potwierdzającego jego zrealizowanie, przyszedł więc czas na ostateczne odblokowanie telefonu.

Cały proces odblokowania przebiegł bardzo szybko, po podłączeniu telefonu do komputera i uruchomieniu programu iTunes, wyskakujące okienko zakomunikowało o nowej aktualizacji dla iPhone'a. Po szybkim updacie, w okienku iTunes pojawił się komunikat o odblokowaniu telefonu, a ten został ostatecznie uwolniony.

Jeśli więc nie chcesz już czekać, jak nasi użytkownicy, na unlock od Dev-Teamu, którego data premiery może być przekładana w nieskończoność, serwis Simlock.pl to idealne rozwiązanie.