iPhone 6 - póki co niedostępny jest w oficjalnym kanale sprzedaży w Polsce, a ceny w sklepach importujących telefony na własną rękę mogą przerażać (4800zł za iPhone 6 128GB sprowadzonego z USA). Wiele osób nie mogąc się doczekać na polską premierę decyduje się na zakup wymarzonego telefonu za granicą.

W obecnej chwili dwie najpopularniejsze opcje to zakup telefonu w Niemczech lub w USA.Za Niemcami przemawia odległość. Do Berlina czy Drezna można się wybrać samochodem lub pociągiem. Cena u naszych zachodnich sąsiadów nie jest najniższa, ale do zaakceptowania - za iPhone 6 128GB zapłacimy €899, co przy dzisiejszym kursie da nam kwotę 3756złZa sprowadzeniem telefonu z USA przemawia cena - $849 to na dziś "jedynie" 2800zł za najwyższy model iPhone 6, to prawie 1000zł taniej niż w Niemczech i 2000zł taniej niż w Polsce. Jak widać cena mocno przemawia za sprowadzeniem telefonu z USA, ale w tym momencie rodzą się dwa pytania.

  1. Co z LTE w Polsce/Europie?

  2. Co z baterią w przypadku korzystania z telefonu w Polsce

Na pierwsze pytanie odpowiedź jest krótka: LTE będzie działać w każdej sieci, z którą Apple ma podpisane stosowne umowy. My sprawdziliśmy telefon w sieci Play i nie zauważyliśmy żadnych problemów - sieć działa stabilnie i szybko.

Temat baterii jest bardziej skomplikowany. Na początek sprawdziliśmy telefon z wyłączonym LTE (czyli aktywne 3G/Wi-Fi) i rezultat wydaje się być bardzo dobry. Powyższy wynik przedstawia telefon po pierwszym ładowaniu.Wygląda to bardzo dobrze:Czas czuwania to ponad 30 godzin Użycie ponad 8 godzin w tym 65 minut rozmów 3G

Aktualizacja

Powyższy wynik przedstawia telefon po drugim ładowaniu:Czas czuwania to ponad 42 godziny Użycie ponad 9 godzin