W tym roku Chiny - z wyjątkiem Hong Kongu, który jest osobnym obszarem administracyjnym - nie znalazły się w grupie państw, w których nowe modele iPhone'ów zostały wprowadzone do sprzedaży tego samego dnia co w USA. Opóźnienie miało być spowodowane kwestiami uzyskania odpowiednich certyfikatów. Dzisiaj w nocy ruszyła jednak rezerwacja tych urządzeń u trzech operatorów komórkowych i sprzedawców detalicznych w tym kraju. Jak donosi AppleInsider, w ciągu sześciu godzin przedsprzedaży zarezerwowano w sumie ponad 2 miliony tych urządzeń.

Większość rezerwujących wybrała modele 6 i 6 Plus o pojemności 64 GB. Przypomnijmy, że w ciągu 24 godzin przedsprzedaży nowych iPhone'ów prowadzonej w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii, Japonii i Hong Kongu zamówiono 4 miliony tych urządzeń (pisaliśmy o tym TUTAJ . Skala przedsprzedaży w Chinach nie powinna dziwić. To właśnie w dalekowschodnich krajach ogromną popularnością cieszyć się mają smartfony z dużymi ekranami. O takim właśnie modelu iPhone'a przygotowanego specjalnie dla azjatyckiego odbiorcy wspominał w roku ubiegłym Steve Wozniak. Jeśli doniesienia AppleInsider się potwierdzą, a sprzedaż utrzyma się na równie wysokim poziomie, to sugestie Woza okażą się słuszne.

Na obecną chwilę w Chinach przedsprzedaż prowadzą jedynie operatorzy komórkowi. Apple rozpocznie swoją przedsprzedaż 10 października, a iPhone'y trafią do salonów firmowych tydzień później.

Źródło: _ AppleInsider_