System iOS 8, który od zaledwie dwóch dni jest dostępny dla wszystkich użytkowników, przyniósł wiele zmian. Kilka z nich pojawiło się również w sklepie App Store. W najnowszej odsłonie mobilnego systemu operacyjnego Apple, w opisie aplikacji, poza zdjęciami pojawiły się także filmy. To jednak nie jedyna zmiana. Od środy deweloperzy mają możliwość tworzenia paczek z programami, dzięki czemu użytkownik może dokonać zakupu kilku z nich w zestawie, a nie każdej osobno.

Z tego co zauważyłem, to filmy przy aplikacjach pojawiają się obecnie tylko w przypadku wersji na iPhone'a, ale już nie na iPada. Na ten moment jednak niewielu deweloperów dodało tę formę promocji do opisu swoich produktów. Jeżeli chcecie zobaczyć aplikację, która ma w swoim opisie film, to dobrym przykładem może być 1 Password. Zaznaczam jednak, że zobaczycie go tylko w App Store na iPhonie.

Paczki z aplikacjami to rozwiązanie, które pozwala użytkownikom zakupić kilka programów w zestawie. Dzięki temu może on zaoszczędzić pieniądze i odkryć nowe produkty danego dewelopera. Apple już teraz promuje najciekawsze zestawy aplikacji. Możecie je zobaczyć TUTAJ.