Przez długi czas nie byłem zwolennikiem upiększania na siłę komórek. Obklejanie ich błyszczącymi, mieniącymi się wszystkimi kolorami tęczy naklejkami czy wciskanie ich na siłę do „wypasionych”, kiepsko dopasowanych obudów w ogóle nie wchodziło w grę. Niektóre firmy specjalizują się jednak właśnie w produkcji folii ochronnych czy funkcjonalnych i eleganckich pokrowców przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Tak jest w przypadku KARVT, mającej w swojej ofercie skórki dla iPhone’a, iPada oraz Macbooków wykonane z drewna. Dzięki uprzejmości sklepu Zolti.pl mogliśmy je dla Was przetestować.

Do recenzji dostałem skórkę wykonaną z orzecha włoskiego przeznaczoną dla iPada. Dotarła do mnie w bardzo ascetycznej, tekturowej kopercie. Producent zaznacza, że każdy egzemplarz wykonany jest ręcznie, dzięki czemu każdy wzór jest niepowtarzalny. Jakość nie pozostawia nic do życzenia - kształt jest dokładnie wycięty, nie musimy odłamywać zbędnych brzegów. Otrzymana przeze mnie wersja nie posiadała żadnych wzorów z wyjątkiem dyskretnego logo firmy i otworu na logo Apple. Dostępne są jednak skórki z wycinanymi motywami. Naklejenie było bardzo proste - w przeciwieństwie do folii ochronnych drewno jest sztywne, dzięki czemu bez problemu umieściłem skórkę na iPadzie. Miałem pewne obawy co do przylegania na brzegach urządzenia - tył tabletu nie jest idealnie płaski. Wystarczyło jednak docisnąć przez chwilę naklejkę by ta przykleiła się trwale.

Skórka praktycznie w ogóle nie pogrubia urządzenia. Bez większego problemu umieściłem iPada ze skinem w pokrowcu Macally BookStand. Mimo długiego korzystania z tabletu drewno nie odbarwiło się, a brzegi skórki przylegają tak samo dobrze jak tuż po przyklejeniu. W jednym miejscu zrobiło się jedynie delikatne wgniecenie, powstało w wyniku zahaczenia iPadem o ostrą krawędź. Naklejka jest przyjemna w dotyku, czuć lekko chropowatą fakturę drewna. Zauważyłem, że jest również mało podatna na zarysowania. Mimo tego, że kładłem tablet bezpośrednio na biurku czy stole nie pozostały na niej choćby najmniejsze przetarcia. Niestety, nie ośmieliłem się sprawdzić, czy łatwo ją podpalić (dostałem tylko jeden egzemplarz testowy).

Skórka KARVT bardzo przypadła mi do gustu. Jest wykonana z dbałością o szczegóły, mimo dość intensywnego użytkowania nie zużywa się praktycznie w ogóle. Producent oferuje szeroką gamę gatunków drzew, z których wykonane są naklejki, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ponadto mało które akcesorium dodaje iPadowi tyle elegancji. Próżno szukać równie prostego, a jednocześnie gustownego dodatku do tabletu Apple wśród GelaSkinów czy innych Skinerów. KARVT oferuje dużo wyższą jakość.

**Uwaga!

Dzięki uprzejmości sklepu Zolti.pl mamy dla Was dwie nagrody: skórkę KARVT oraz obudowę Katinkas Casino - obie przeznaczone dla iPhone'a 4. Nagrody otrzymają dwie pierwsze osoby, które wymienią cztery gatunki drzew, z których wykonywane są skórki KARVT. Prosimy o wysyłanie odpowiedzi tutaj, w temacie wpisując "Konkurs KARVT". Należy również zaznaczyć, którą nagrodę chcecie dostać. Zwycięzców wyłonimy 8. stycznia.**

Zdjęcia wykonał Bartłomiej Hać