Dziś startuje polska paczka z programami dla Maka oraz iOS – MacPaczka. W pakiecie wartym 408 PLN, który możecie kupić za 49,95 PLN, znajdziecie w sumie 9 aplikacji. 10% z dochodu ze sprzedaży paczki będzie przeznaczonych na cele dobroczynne.

Aplikacje dostępne w pakiecie to:
[LIST]
*] Premiera programu OldBooth na Maka - Hit z iPhona teraz także w systemie Mac OS X! Zrób sobie lub znajomym zdjęcie, wybierz paskę, doszlifuj detale i… przenieś się w czasie o paredziesiąt lat!
*] Faqt – program do wystawiania faktur VAT, rachunków, paragonów (dowodów sprzedaży) oraz dokumentów KP i KW, prowadzenia kartotek towarów i usług oraz kontrahentów.
*] Captain FTP – bardzo funkcjonalny program do wymiany plików ze zdalnymi serwerami. Umożliwia połączenia z serwerami FTP, SFTP, WebDAV oraz Amazon S3.
*] Scheduler Poland (abonament na 2 lata) – Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej na urządzenia mobilne iPhone/iPod Touch/iPad. Zawiera bazę wszystkich linii tramwajowych, autobusowych i nocnych. W programie można pobierać aktualizacje do aktualnych wersji rozkładów.
*] Łamigłówki Reksia – pierwszy z nowej serii programów z Reksiem przeznaczonych dla najmłodszych dzieci w wieku 3-6 lat. Akcja poszczególnych programów rozgrywać się będzie kolejno w scenerii tropikalnej wyspy, na zboczach ośnieżonego i groźnego wulkanu oraz na malowniczej rafie koralowej.
*] Przygdy Koguta – Zabawy z językiem angielskim dla najmłodszych
*] Bramka SMS (SMSGatewayAddressBook, okropna nazwa) – dodatek do Address Booka, pozwalający wysyłać darmowe wiadomości tekstowe.
*] Ergo – Program do obsługi blogów WordPress za pomocą natywnej aplikacji na Mac OS X.
*] MenuBrowser – Małe narzędzie ułatwiające codzienną pracę z komputerem. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł szybko i w łatwy sposób przeglądać katalogi oraz otwierać pliki z róznych katalogów, bez przerywania pracy.[/LIST]

MacPaczka będzie w sprzedaży przez 14 dni. Dodatkowe szczegóły na temat paczki znajdziecie na stronie projektu. Za projektem stoi Paweł Nowak z AppleBlog oraz Marcin Krzyżanowski, autor Hakore.