iPad jest świetną platformą do gier - co do tego nie można mieć już żadnych wątpliwości. World of Goo, Infinity Blade, Rage HD to tylko kilka pozycji spośród niemałej puli godnych uwagi tytułów, w które możemy zagrać na tablecie firmy Apple. Nie można jednak zapominać, że grając na tym urządzeniu użytkownik musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami, które mogą utrudniać zabawę.

Już od dawna standardowym wyposażeniem pada niemal każdej konsoli do gier są joysticki. Niestety, jak wiadomo, iPad jest ich pozbawiony, co daje się we znaki podczas grania w produkcje wielu gatunków (chociażby FPS). Dotychczas niedogodność tą próbowano ominąć tak zwanymi „wirtualnymi joystickami”. Rozwiązanie to często nie sprawdzało się jednak w tytułach wymagających dokładnego sterowania.

Ostatecznym załatwieniem owego problemu zajęli się twórcy Pogo Sketch, znanego rysika dedykowanego urządzeniom firmy Apple korzystających z technologii Multi-Touch. Ten One Design wykorzystali wcześniej zdobyte doświadczenie i stworzyli Fling. Akcesorium to jest zewnętrznym joystickiem dla iPada.

Całość jest bardzo prosta do zamontowania dzięki dwóm przyssawkom. Według zapewnień Ten One Design Fling ma dostarczać znacznie większą dokładność aniżeli wspomniane wcześniej „wirtualne joysticki”. Możecie sprawdzić jak się sprawuje oglądając poniższy filmik.

Fling nie jest jeszcze dostępny, ale już teraz można złożyć zamówienie w przedsprzedaży. Akcesorium kosztuje 24,95 dolarów.

Źródło: CrunchGear, 9to5Mac, Ten One Design