W minionym tygodniu Skype doczekał się aktualizacji, na którą czekało bardzo wielu użytkowników. Od wersji z numerkiem 3.0 możliwe jest prowadzenie wideokonferencji z poziomu iPhone'a. Warto dodać, że możliwe jest to zarówno w obrębie sieci WiFi, jak i 3G. Średni przesył danych podczas rozmowy wideo wynosi 3,4MB na minutę.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, już na początku bieżącego roku, po zaaprobowaniu technicznej specyfikacji przez dwa wewnętrzne ciała UE, które zajmują się standaryzacją, port Micro-USB stanie się jednolitym standardem złącza ładowania smartphone'ów. Zgodnie jednak z oryginalnym porozumieniem podpisanym w 2009 roku, Apple będzie w stanie spełnić opisane wymagania przez dołączenie do telefonu odpowiedniego adaptera, podłączanego bezpośrednio do złącza dock lub do złącza USB na końcu kabla zasilającego.

W poniedziałek Apple oficjalnie potwierdziło przekroczenie pułapu miliona sprzedanych Apple TV. Warto przypomnieć, że najnowsze Apple TV trafiło na półki sklepowe zaledwie trzy miesiące temu, co czyni dzisiaj ogłoszony wynik sprzedaży tym bardziej imponującym.

Jako że do premiery nowego iPada pozostało już bardzo niewiele czasu, plotkarskie portale dla geeków rozwodzą się na tematy związane z najnowszą wersją urządzenia. Serwis 9to5Mac opublikował dzisiaj prawdopodobne szkice formy, z której odlewane będą pokrowce dedykowane nadchodzącemu tabletowi firmy Apple. Pozwalają one wysnuć przypuszczenia na temat obecności nowego wejścia po lewej stronie urządzenia - może być to port USB bądź czytnik kart pamięci. Wynika z nich również, że iPad 2 będzie o kilka milimetrów cieńszy.

Na oficjalnej stronie Apple pojawiła się informacja, która podaje datę 18. stycznia jako dzień ogłoszenia oficjalnych dochodów firmy na pierwszy kwartał fiskalny roku 2011. W ostatniej takie konferencji udział wziął sam Steve Jobs, który m.in. omówił konkurencję dla swojej firmy na rynku przenośnych urządzeń. Czy CEO firmy pojawi się i tym razem? Przekonamy się już wkrótce.

Niejaki James Whelton złamał oprogramowanie nowego iPoda Nano. Co prawda jego modyfikacja ograniczyła się jedynie do usunięcia jednej z aplikacji iPoda, niemniej jest to pierwszy krok w kiedunku rozszerzenia funkcjonalności odtwarzacza. Odkrył on bowiem w plikach systemowych odniesienia do funkcji, które nie są oficjalnie dostępne: odtwarzania wideo, obsługi aplikacji i gier, haseł dostępu oraz wizytówek vCard.