O dzieleniu ekranu w iOS 8 na iPadzie pisze się od kilku miesięcy. Miałoby to umożliwić uruchamianie dwóch aplikacji na ekranie zachowując przy tym różne ich proporcje. Apple jednak nie pokazało tej funkcji ani podczas Keynote otwierającego WWDC, ani podczas samej konferencji. Apple jednak pracuje nad tym rozwiązaniem, na co wskazują fragmenty kodu iOS 8. Co więcej, Stevenowi Troughton-Smithowi - deweloperowi znanemu z różnego rodzaju hacków systemu iOS - udało się częściowo uruchomić dzielenie ekranu w symulatorze iPada dostępnego w najnowszej wersji Xcode.

Funkcja ta jest jeszcze mocno niedopracowana, nic zatem dziwnego, że Apple zdecydowało się jej jeszcze nie pokazywać. Na obecną chwilę udało się jedynie podzielić ekran na dwie części i w jednej z nich uruchomić przeglądarkę Safari. Steven Troughton-Smith przygotował specjalne wideo prezentujące dzielenie ekranu w symulatorze iPada. Jak widać na poniższym filmie aplikacja może być uruchomiona na 2/3, 1/2 lub 1/4 całego ekranu (pisaliśmy o tym TUTAJ . Pozwoli to na wygodne podzielenie ekranu w zależności od potrzeb każdego z programów.

Nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się ta funkcja w systemie i czy w ogóle będzie to iOS 8, a nie iOS 9. Widać jednak, że prace trwają i są już ich efekty.

Źródło: _ 9To5Mac_ za _ Twitter / Steven Troughton-Smith_