Camera+ było popularną aplikacją fotograficzną, gdy w połowie sierpnia tego roku zostało zbanowane z App Store, co wywołało spore zamieszanie. Powodem usunięcia tego programu była ukryta funkcja umożliwiająca zrobienie zdjęcia po wciśnięciu przycisków do sterowania głośnością iPhone’a - jak się okazało, było to naruszeniem umowy licencyjnej iPhone Developer Program.

Dzisiaj, ponad cztery miesiące po tamtym incydencie, Camera+ jest znów dostępne w App Store. Oczywiście twórcy aplikacji pozbyli się owej kontrowersyjnej funkcji, ale równocześnie wprowadzili do wersji 2.0 swojego programu ponad 50 nowych elementów (przede wszystkim różnego rodzaju filtry i efekty, które mogą zostać naniesione na zdjęcie).

Camera+ niewątpliwie wciąż jest bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich poszukujących dobrej aplikacji fotograficznej, pozostaje jednak pytanie czy programowi temu ponownie uda się zdobyć popularność i czy wcześniejsze zainteresowanie nie było jedynie skutkiem obecności wcześniej wspomnianej funkcji VolumeSnap, którą, przypomnijmy, już zlikwidowano.

Aplikacja Camera+ kosztuje 0,99$.

Źródło: MacRumors, Apple