Pierwszą premierą jaką Apple pokazało na konferencji WWDC 2014 jest nowy system operacyjny OS X 10.10. Apple kontynuuje nadawanie nazw OS X'a od najpiękniejszych miejsc w Stanach. Po zatoce Mavericks przyszedł czas na Park Narodowy - Yosemite.

Zmianom uległ całkowicie wygląd systemu. Praktycznie wszystko zostało przebudowane począwszy od ikon sterowania oknem po Dock czy widok Panelu bocznego.

Pierwszą zmianą jaka jest widoczna to przeźroczysta belka okna, która przypomina do złudzenia to co dzieje się obecnie w Safari pod iOS.

Centrum powiadomień zostało rozbudowane o informacje które znamy z iOS 7. Znajdziemy tu informacje z Kalendarza, Powiadomienia, Pogodę, Kalkulator. Nowością są widgety - małe aplikacje pozwalające na rozszerzenie możliwości systemu.

Spotlight rozbudowano o możliwość wyszukiwania informacji w sieci.

Na funkcję iCloud Drive czekaliśmy długo. Pozwalaa ona współdzielić danych zarówno te z iOS jak i innych komputerów.

Nowy OS X 10.10 to bardzo silna integracja systemu z telefonem. Dzięki funkcji Handoff będziemy mogli tworzyć dokumenty i e-maile równocześnie na telefonie i komputerze. Teraz odbieranie połączeń i ich wykonywanie możemy wykonać na OS X. Podobnie z wiadomościami SMS.

Nowy OS X będzie dostępny za darmo. Już dziś jest dostępny dla programistów. Jesienią ukaże się finalna wersja systemu.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019