Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem konferencji WWDC i otwierającego ją Keynote w sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające wczesną wersję systemu OS X 10.10.

Widać na nich wyraźne zmiany interfejsu użytkownika oraz wysuwane z lewej strony ekranu Centrum Sterowania, znane z iOS 7. Znalazły się w nim m.in. dostęp do informacji o komputerze, preferencji systemowych, a także ikony pozwalające na włączenie trybu samolotowego i funkcji "nie przeszkadzać", suwaki kontroli głośności, podświetlenia ekranu, a także ikony, które prawdopodobnie pozwolą na uśpienie, wylogowanie się, restart i zamknięcie komputera.

Zmianie uległ także wygląd centrum powiadomień, które przypomina teraz bliźniaczą funkcję w iOS 7.

Widać też wyraźnie spłaszczenie całego interfejsu użytkownika. Zmianie uległ wygląd systemowego docka. Także i on upodobnił się do swojego odpowiednika w iOS 7. Dziwi tylko pozostawienie starych ikon systemowych aplikacji, wyjątkiem jest jedynie ikona Findera. Zakładając, że zdjęcia zrobiono faktycznie pod koniec marca (na co wskazuje zdjęcie Centrum Powiadomień) możliwe, że także i reszta ikon ulegnie jeszcze pewnej zmianie.

Osoba, która udostępniła zdjęcia w serwisie Reddit twierdzi, że zrobiła je bezpośrednio w biurach Apple w Cupertino. Zdaniem serwisu MacRumors zdjęcia mogą być autentyczne.

Źródła: _ The Verge, _ MacRumors