Pomimo wątpliwości czy zakup Beats Electronics przez Apple dojdzie w ogóle do skutku, przejęcie to stało się faktem. Cupertino oznajmiło to w rozesłanej właśnie do mediów nocie prasowej. Potwierdziła się też podawana dzisiaj wysokość tej transakcji - 3 miliardy dolarów.

Apple kupuje więc producenta słuchawek i akcesoriów muzycznych, a także serwis strumieniowania i oferowania muzyki na żądanie - Beats Music. Tak, jak wcześniej spekulowano, dwójka założycieli Beats - Jimmy Iovine i Dr. Dre przejdą do Apple.

"Muzyka stanowi ważną część naszego życia i zajmuje też specjalne miejsce w naszych sercach" powiedział Tim Cook, CEO Apple, "to dlatego wciąż inwestujemy w muzykę, a łącząc te dwa nadzwyczajne zespoły możemy dalej tworzyć najbardziej innowacyjne produkty muzyczne na świecie".

Eddy Cue, wiceprezes do sprawa oprogramowania i usług internetowych uważa, że włączenie Beats do oferty muzycznej Apple, obok iTunes Radio uczyni ją jeszcze lepszą.

Jak już pisaliśmy , przejęcie to nie ogranicza się tylko do zakupu serwisu muzycznego i producenta słuchawek. Równie ważne jest przejście do Apple zarówno samych założycieli, Iovine'a i Dr. Dre. Obydwaj, a przede wszystkim Iovine mają ogromne wpływy w branży muzycznej. Iovine jest do tego prezesem wytwórni Interscope Geffen, należacej do Universal Music Group. Dyrektorem kreatywny Beats Music jest Trent Reznor, lider grupy Nine Inch Nails. Wraz z przejęciem wytwórni Apple zyskuje też zespół ludzi zaprawionych w negocjacjach z wytwórniami muzycznymi. Równie ważną postacią dla Apple może być raper Dr. Dre. Zarówno on, jak i produkty firmy Beats cieszą się ogromną popularnością społeczności Afroamerykanów, którzy dotąd zwykle wybierali urządzenia z systemem Android.

Finalizacja transakcji przewidziana jest na czwarty kwartał bieżącego roku fiskalnego - będzie to więc trzeci kwarta roku kalendarzowego.

Źródło: Apple