Choć z Polski do Krzemowej Doliny jest bardzo daleko, to jednak w naszym kraju powstają co rusz startupy wprowadzające na rynek innowacyjne rozwiązania. Najnowszym jest urządzenie Lightbox. Urządzenie wielkości niewielkiego pudełka, które pozwala na sterowanie energooszczędnym oświetleniem LED, zarówno jedno, jak i wielokolorowym, za pomocą iPhone'a i iPada.

Rozmiary Lightboksa pozwalają na zamontowanie tego urządzenia w lampie pod sufitem. Pozwala ono także na zastosowanie popularnych taśm LED. Sterowanie oświetleniem odbywa się za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Odpowiednia aplikacja dla iOS dostępna jest już w App Store. Lightbox umożliwiać ma sterowanie nie tylko natężeniem światła, ale także jego kolorami (jeśli oczywiście zastosowano odpowiednie oświetlenie). Pozwala także na powolne wygaszanie światła podczas np. zasypiania. Już wkrótce pojawić się ma także funkcja powiadamiania o wiadomości czy gaszenia światła po wyjściu z pokoju.

Lightbox trafi do sprzedaży w połowie bieżącego miesiąca, a swoją premierę będzie miał podczas przyszłotygodniowych targów CeBit w Hanowerze. Jego twórcy zaprezentują wtedy także kolejne urządzenie z serii BleBox. Redakcja MyApple prowadzić będzie relację z tej imprezy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.blebox.eu .

Aplikacja BleBox dla iPhone'a w App Store:

Pobierz z App Store