Czy znacie komunikator WhatsApp? Dziś chyba każdy z nas poznał ten serwis, a to za sprawą chyba najdroższego przejęcia w historii podobnych usług. Facebook kupił WhatsApp za równowartość 19 miliardów dolarów.

Zastanawiamy się co skłoniło Marka Zuckerberga do wydania tak astronomicznej kwoty na aplikację, która niczym szczególnym się nie wyróżnia… czy aby na pewno? Przy tej okazji podpowiemy jakich innych komunikatorów używamy i na które warto zwrócić uwagę, a jakie należy omijać szerokim łukiem.

Nie zabraknie szybkich wrażeń z użytkowania najnowszego iPada mini z Retiną. Czy warto zmienić tablet na nowy model? Jakie są główne różnice podczas użytkowania starego i nowego iPada mini. To już za chwilę będziecie mogli usłyszeć w audycji.

Dosłownie na chwilę przeniesiemy się także w świat samochodów. I to nie byle jakich pojazdów ale elektrycznych Tesli. Czy Apple chciało wykupić wzrastającą gwiazdę rynku motoryzacji? Zastanawiamy się nad tą kwestią.

I na koniec specjalny, dłuższy i bardziej wysmakowany „Hejt tygodnia”. Nasza walka z miernymi tekstami o Apple trwa. Tym razem zabierzemy Was do świata 10. największych problemów z Apple, a jednym z nich jest kłopot z uruchamianiem programów przy użyciu klawisza Enter. Warto poznać pozostałe "ułomności" Apple. Jestem pewien, że zostaniecie sparaliżowani głębią przekazu płynącą z opublikowanego artykułu.

Zapraszamy do iTunes i SoundCloud aby odsłuchać nowego odcinka. A my powoli szykujemy się na targi CeBIT gdzie przez dwa dni będziemy relacjonować dla Was to wydarzenie.

00:00 Podsumowanie Plebiscytu MacGadki i MyApple
10:36 Po co Facebook kupił WhatsApp?
19:51 A wszystko zaczęło się od Gadu-Gadu
30:29 iPad mini z Retiną - pierwsze wrażenia
37:13 5,5-letni iPhone 3GS dostał update oprogramowania
40:39 Czy Gmail działa w końcu tym Mailu?
42:49 Czy Apple planował kupić Teslę?
49:06 Hejt tygodnia - Spiders Web Top ten największych baboli Apple
01:03:46 Tips & Tricks - Blokada użytkowników w iMessage

Obserwujcie nas na Twitterze:
Obserwuj @MacGadka

Podcast MacGadka prowadzą:
Obserwuj @pemmax i Obserwuj @mmmaslov

Aby wysłuchać MacGadki, subskrybujcie nasz podcast w iTunes. lub skorzystajcie z playerka poniżej: