Jak donosi AppleInsider około 15 marca pojawi się aktualizacja systemu iOS do wersji 7.1. Ma ona przynieść ze sobą modernizację bezprzewodowego zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), wsparcie dla "iOS in the car" oraz szereg usprawnień i drobnych zmian w interfejsie.

Według informacji pochodzących z niesprawdzonego źródła, iOS 7.1 ma nieść ze sobą usprawnienia zarządzaniem urządzeniami z iOS poprzez dodanie po raz pierwszy dodatkowych funkcji do systemu wdrażania aplikacji, profili i ograniczeń. Ma być to szczególnie przydatne w przypadku szkół, instytucji i firm posiadających wiele urządzeń z iOS i chcących dokonać w nich zmian w łatwy i szybki sposób. Tego typu usprawnienie ma ułatwić administrowanie wieloma urządzeniami w trybie OTA.

Zarządzanie podporządkowanymi urządzeniami przez stronę volume.apple.com będzie niosło ze sobą także więcej możliwości. Administrator będzie mógł dokonać szybkiego zakupu książek i muzyki na wszystkie urządzenia z floty. Ta alternatywa dla krytykowanego ze względu na brak narzędzi bezpieczeństwa Apple Configuration pozwoli także mniejszym firmom i organizacjom na sprawne zarządzanie swoimi urządzeniami.

iOS 7 znajduje się obecnie na 82% urządzeń mobilnych Apple w zaledwie pięć miesięcy po premierze. Żaden inny producent systemu operacyjnego nie może się pochwalić tak efektywnym i jednolitym procesem aktualizacji urządzeń.

Źródła: AppAdvice, AppleInsider.

Aktualizacja: iOS 7.1 pojawi się około 15 marca, nie wiadomo czy dokładnie w ten dzień.