Szczęśliwie dotarliśmy do finału w naszym Plebiscycie na produkt roku 2013. Jest nam niezmiernie miło, że ponad 350 osób oddało swoje głosy. Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że to największy ranking wsród użytkowników sprzętu Apple w Polsce. Za czym idzie również jego obiektywność i wiarygodność. Dziękujemy, że poświęciliście swój czas i energię biorąc udział w tej akcji.

Wybór spośród nominowanych produktów nie należał do łatwych. To dobra wiadomość która oznacza, że na rynku pojawia się coraz więcej interesujących urządzeń i aplikacji. Szczególnie równym torem przebiegało głosowanie w pierwszej kategori. Tutaj rozbieżności były minimalne. Zdecydowanym liderem okazał się natomiast program z kategori iOS. Wyłoniliśmy zwycięzcę i długo trzeba było czekać na kolejną nominowaną aplikację. Szukając produktu firm trzecich oraz aplikacji na OS X głosy rozkładały sie bez drastycznych przepaści wyłaniające najlepszych w swoich grupach. Listę wszystkich nominowanych produktów znajdziecie tutaj.

Jesteśmy dumni móc ogłosić wyniki pierwszego Plebiscytu na najlepszy produkt roku. Oto zwycięzcy roku 2013.

W kategorii Produkt Apple - iPad Air

Dużo mówiło się o tym tablecie przed jego premierą. Jednak gdy został zaprezentowany zaskoczył wszystkich swoimi wymiarami i wagą. Najlepszy tablet na rynku staje się jeszcze doskonalszy. 
Witryna produktu -  www.apple.com/pl/ipad-air/

W kategorii Produkt firm trzecich - WD MyCloud

Marka Western Digital nie trzeba przedstawiać na rynku pamięci masowych. WD My Cloud łączy w sobie dużą przestrzeń na dane i co równie ważne dostęp do nich z każdego miejsca na świecie. 
Witryna produktu - www.wd.com/pl/products/products.aspx?id=1140

W kategorii aplikacja na iOS - Spotify

Przełomowa usługa pozwalająca słuchać ogromnego zbioru muzyki. Dzięki opcji Premium możemy niemal wszystkich artystów zamknąć w iPhonie i słuchać muzyki nawet bez dostępu do internetu. Muzyka w subskrypcji zmienia rynek muzyczny. Spotify jest niewątpliwie znaczącą częścią tych przemian.
Witryna produktu - www.spotify.com/pl/

W kategorii aplikacja na OS X - 1Password 4

Żyjemy w czasach pinów, haseł i loginów. Gdzie nie klikniemy w sieci wymagają od nas poufnych danych. Ta aplikacja pomoże je wszystkie zgromadzić w jednym miejscu. Atutem 1Password jest wygoda obsługi i bezpieczeństwo danych.
Witryna produktu - www.agilebits.com/onepassword/mac

Sponsorem Plebiscytu na Produkt Roku 2013 jest iDream. Salony iDream znajdują się już w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Kielcach, Olsztynie i Szczecinie.

Konkurs
Dzięki firmom Synology, WD oraz TP-Link mogliśmy rozlosować nagrody spośród biorących udział w Plebiscycie. Dziękujemy za Waszą aktywność. A doskonale prezenty otrzymują:
1. Moonrage - (WD My Cloud 2TB)
2. aForest - (Synology NAS DS214se)
3. adek2795 - (TP-LINK M5350 )
W kwestiach przesłania nagrody skontaktujemy się poprzez Wiadomości prywatne ma forum.

Za rok widzimy się w kolejnej odsłonie Plebiscytu. Jesteśmy bardzo ciekawi co przyniesie 2014 rok. Czy w naszym zestawieniu pojawi się iWatch, a może nowe AppleTV? Kto z producentów pokaże przełomowe gadżety? Jaki produkt wywoła największe emocje? Przyglądamy się uważnie cyfrowemu rynkowi aby już za rok móc wybierać wśród najciekawszych premier. Ja już nie mogę się doczekać kolejnej edycji Plebiscytu. Jeszcze raz wielkie „Dziękuję” za Wasz udział. Do następnego razu!

Posłuchaj, jak wybieraliśmy produkt roku w 80 odcinku MacGadki. Zachęcamy także do subskrybowania MacGadki w iTunes.