Walka o prawa patentowe trwa już od dłuższego czasu i wydawałoby się, że żadna ze stron nie ma zamiaru odpuścić. Wygląda jednak na to, iż jest szansa na porozumienie.

Pomimo kilku dużych sukcesów na drodze sądowej, które odniosło Apple, co jakiś czas słyszy się o kolejnych pozwach i zarzutach. Giganci próbowali dyskutować na temat warunków ugody już w połowie 2012 roku, jednak pomimo wielogodzinnych negocjacji, nie udało się im pojednać - czas na drugą próbę?

Anonimowy informator z Fair Trade Commission, w wywiadzie dla Korea Times powiedział:

Z tego co mi wiadomo, firmy [Samsung i Apple - red.] właśnie wznowiły dyskusje dotyczące potencjalnego porozumienia

Rozmowy mają na celu ustalenie warunków, dotyczących wzajemnego korzystania z rozwiązań będących przyczyną sporów. Póki co żadna ze stron nie jest zadowolona z żądań drugiej. Dla przykładu, Apple domaga się ponad 30$ opłaty za każde urządzenie Samsunga naruszające patenty, co według rywala jest nie do przyjęcia. Warto wspomnieć o tym, że firma z Cupertino wygrała już dwie rozprawy, na mocy których koreański konkurent jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowania w wysokości prawie 900 milionów dolarów (pisaliśmy o tym TUTAJ ). Przez tego typu walki cierpimy jednak my - konsumenci na całym świecie. Z powodu niektórych wyroków, zakazywano sprzedaży pewnych produktów obu firm, w wielu krajach świata.

Sądzicie, że korporacjom uda się dojść do porozumienia bez kolejnych pozwów, afer, a wojna patentowa nareszcie dobiegnie końca?

Źródło: _ CNet, PadGadget_