Rynek urządzeń mobilnych bardzo dynamicznie się rozwija. Doskonale unaoczniają to statystyki sklepu Apple. W App Store mamy dostęp do ponad miliona programów zaś sami klienci pobrali ponad 60 miliardów aplikacji. Rynek Androida również szczyci się podobną liczbą produktów w Google Play (sklep z programami). Ciekawe zestawienie przedstawiła firma Business Insider. Czerpiąc z kilku źródeł analitycznych (między innymi firmy Flurry i App Annie) przygotowała wykres porównujący zarobki programistów na platformie iOS i Androida.

Wynik jest jednoznaczny. To urządzeniach z iOS przynoszą większy dochód. Na każdym dolarze zarobionym z aplikacji w App Store twórcy zarabiają jedynie 19 centów na platformie Androida. Z przedstawionych wyników łatwo można wnioskować, że użytkownicy sprzętu Apple bardziej ochoczo wydają pieniądze na płatne dodatki w programach. Tutaj stosunek przychodu wygląda 1 dolar do 24 centów. Zarobki z mobilnej reklamy są wyższe na platformie z iOS o 27 centów na każdego dolara.

Powyższe wyniki dają odpowiedź dlaczego tak chętnie twórcy oprogramowania sięgają w pierwszej kolejności po system iOS. Jak każdy z nas, również programiści chcą mieć możliwość zarabiania na swojej pracy, a platforma Apple wydaje się najbardziej opłacalna.

Źródło: Business Insider - klik