Wraz z wydaniem nowej wersji aplikacji z pakietów iWork i iLife oraz aplikacji Aperture, Apple rozpoczęło program aktualizacji starszych wersji tych programów kupionych przez użytkowników nie tylko w Mac App Store, ale i w wersjach pudełkowych, na płytach DVD.

Aktualizując starsze wersje zainstalowane z płyt, do nowych, dostępnych tylko przez Mac App Store, Apple ostatecznie rozstaje się z tamtym nośnikiem, a także ze starym systemem aktualizacji odbywającym się poza tym sklepem. Okazuje się jednak, że przy tej okazji firma w pełni świadomie umożliwiła aktualizację nie tylko legalnie zakupionych wersji programów, ale także tych w wersji testowej trial lub pirackich kopii pobranych z sieci. W ten sposób użytkownicy którzy nigdy nie kupili tych programów, mogli całkowicie legalnie wejść w ich posiadanie. Zaktualizowane wersje pojawią się bowiem w historii zakupów w Mac App Store. Jak donosi serwis MacTrast, powołując się na swoje źródła w Apple, firma ma tego świadomość, wierzy jednak w uczciwość swoich klientów i nie zamierza zmieniać tego stanu rzeczy.

Jednocześnie wielu polskich użytkowników skarży się na problemy z aktualizacją do nowych wersji aplikacji zainstalowanych z płyty. Aktualizacje wspomnianych programów nie pojawiają się w Mac App Store. Rozwiązaniem jest przełączenie OS X Mavericks z języka polskiego na angielski i otwarcie Mac App Store po ponownym załadowaniu się systemu. Po wykonaniu tych działań nowe wersje programów powinny pojawić się w zakładce Updates (aktualizacje).

Źródło: _ MacTrast_