Jak donosi Wall Street Journal, Apple zleciło firmie Foxconn rozpoczęcie na początku września dostaw dwóch nowych modelów iPhone'ów. Mają one być pokazane podczas zaplanowanej na 10 września specjalnej konferencji.

Przypominamy, że mowa o iPhone 5S o formie niemal identycznej z obecnym modelem oraz iPhone 5C w plastikowej obudowie. Nazwy obydwu urządzeń nie są na razie potwierdzone. Nie wiadomo też do końca na jakiej półce cenowej znajdzie się wspomniany plastikowy iPhone oraz czy droższy model faktycznie posiadać będzie skaner linii papilarnych. Urządzenia mogą trafić do sprzedaży 20 września.

Tymczasem serwis AllThingsD, który jako pierwszy podał datę wspomnianej konferencji, twierdzi, że Apple rozszerzy gamę kolorystyczną flagowego modelu o kolor złoty w odcieniu szampana. Urządzenie ma posiadać biały front oraz wstawki z białego plastiku w tylnej części obudowy.

Wspomnieć wypada, że kilka dni wcześniej, bo 4 września, Samsung pokaże światu kolejną wersję hybrydy smartfona z tabletem - Galaxy Note oraz urządzenie naręczne, czy też inteligentny zegarek zwany Galaxy Gear. Apple będzie miało więc silną konkurencję.

Źródła: _ Wall Street Journal, _ AllThingsD