Disney Legend to rodzaj wyróżnienia przyznawany co roku przez wytwórnię Walta Disney'a. W tym roku zostaną one rozdane 10 sierpnia, podczas imprezy D23 Expo w Anaheim w Kalifornii (czyli tam, gdzie mieści się Disneyland). Jedno z wyróżnień zostało przyznanie pośmiertnie Steve'owi Jobsowi.

Zdaniem CEO Disney'a Boba Igera, nagroda Disney Legends Award przyznawana jest ponadprzeciętnym wizjonerom i artystom, którzy tworzą magię korporacji Disney'a. Steve Jobs, będąc szefem Apple, zmienił świat elektroniki konsumenckiej, był także szefem wytwórni Pixar, a po przejęciu jej przez Disney'a w 2006 roku stał się największym udziałowcem w tej firmie i dołączył do jej rady dyrektorów.

Wśród osób, które w przyszłym miesiącu otrzymają nagrody, znaleźli się także Tony Baxter, Collin Campbell, Dick Clark, Billy Crystal, John Goodman, Glen Keane i Ed Wynn. Bob Iger w wydanym oświadczeniu wspomina, że wszyscy oni mieli wpływ na stworzenie niektórych z popularnych postaci i światów wykreowanych w filmach Disney'a. Jobs jako szef wytwórni Pixar, współpracującej z Disney'em, przyczynił się do stworzenia takich postaci, jak choćby robot Wall-e, Zygzak McQueen czy postaci z filmu Toy Story.

Źródło: _ Cult Of Mac_ za _ Disney_