Wczoraj wieczorem Apple wypuściło do sieci kolejny film reklamowy pod tytułem: "Apple - Making a difference. One app at a time". Tym razem jest to swego rodzaju krótkometrażowy dokument, pokazujący jak pewne szczególne aplikacje dla iOS zmieniły na lepsze czyjeś życie.

Film nie promuje popularnych programów z App Store. Mowa tutaj raczej o niszowych aplikacjach stworzonych w konkretnym celu czy dla konkretnej grupy osób. Są to lekarze pracujący w krajach trzeciego świata, mistrzyni paraolimpijska, która korzysta ze specjalnych protez nóg regulowanych za pomocą aplikacji dla iPhone'a, niemy chłopiec, który za pomocą specjalnej aplikacji może szybko komunikować się ze światem czy członkowie małych społeczności Indian północnoamerykańskich, którzy zyskali narzędzie do nauki ich własnych, umierających języków.

Ze względu na przedstawione tematy film ma ogromy ładunek emocjonalny, a ich różnorodność gwarantuje, że z pewnością trafi do każdego, kto posiada elementarną wrażliwość.

Wspomnieć wypada, że nie jest to pierwsze tego typu wideo, gdzie Apple prezentuje aplikacje, które w taki czy inny - ale na pewno istotny - sposób poprawiły jakość życia osób borykających się na co dzień z różnymi ograniczeniami, wynikającymi na przykład z ich niepełnosprawności.

Zobaczcie sami: