Po tygodniach plotek wreszcie wiadomo - Google kupiło Waze, izraeliski startup stojący za popularną usługą społecznościowej nawigacji i informacji o natężeniu ruchu.

Waze bazuje na mapach, informacjach o natężeniu ruchu i różnych zdarzeniach na drodze pochodzących od społeczności użytkowników. Każdy z nich może za pośrednictwem dedykowanej aplikacji np. na iPhone'a umieszczać tego typu informacje lub dorysowywać brakujące ulice.

W plotkach na temat przejęcia Waze obok Google'a pojawiały się także Facebook i Apple, choć w przypadku tej ostatniej firmy informacje o prowadzonych rozmowach miały być rzekomo sfabrykowane.

Waze pozostanie niezależne i dalej będzie oferować swoją usługę. Informacje o natężeniu ruchu, przekazywane przez społeczność użytkowników, trafić mają prędzej czy później do map Google'a. Waze zyska za to wyszukiwarkę tej firmy. Wspomnieć wypada, że Waze dzieliło się niektórymi danymi także z Apple przy tworzeniu nowych map dla iOS-a. Nie wiadomo, czy ta współpraca zostanie utrzymana.

Źródło: _ Google Blog_