Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o premierze nowej wersji SimCity na Maca. Zgodnie z najnowszymi informacjami w tej sprawie, wersja przeznaczona na komputery Apple zaliczy ponad dwumiesięczną obsuwę.

Pierwotnym terminem premiery miał być wtorek, 11 czerwca. We wczorajszym poście na oficjalnym blogu, poświęconym najnowszej odsłonie SimCity, zasugerowano, że premierę przesunięto na sierpień. Powodem takiego stanu rzeczy ma być niezadowalająca jakość gry. Developer chce mieć pewność, że wersja przeznaczona na komputery Mac będzie dopracowana w każdym szczególe.

Aby wynagrodzić posiadaczom Maców dłuższe oczekiwanie na premierę gry, Maxis (developer) i EA (wydawca) rozszerzają dostępność SimCity Launch Park (Ekskluzywnego Parku) dla wszystkich osób, które przedpremierowo zdecydowały się na jej zakup.

Przypomnijmy, że Macowa wersja tej gry będzie natywna, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia płynące z rozgrywki. Dodatkowo, będzie możliwa wspólna rozgrywka między posiadaczami wersji na PC i Mac.

Nie da się jednak ukryć, że jest to mimo wszystko kolejna zła wiadomość, w kontekście nowej wersji SimCity. Tuż po premierze wersji przeznaczonej na PC, gra spotkała się z ogromną falą krytyki, która była spowodowana przez niezrozumiałą decyzję wymuszającą stałe podłączenie do internetu. Nie zapewniono również odpowiedniej ilości serwerów, przez co wielu graczy w ogóle nie mogło rozpocząć rozgrywki. Miejmy nadzieję, że wersja przeznaczona na Maca będzie pozbawiona ww. wad.

Źródło: _ AppleInsider_