Jak donosi Wall Street Journal, nie tylko Samsung chce konkurować z rzekomym iWatch od Apple. Nad swoim własnym zegarkiem pracuje podobno Microsoft.

Urządzenie Microsoftu ma podobno przypominać zegarek i być sterowane przez dotykowy ekran. Gigant z Redmond zamówić miał do wewnętrznych testów ekrany o przekątnej 1,5 cala. Nie wiadomo jednak, czy zegarek Microsoftu wyjdzie w ogóle poza fazę testów.

W latach 2004 - 2008 Microsoft już raz podchodził do tematu inteligentnych zegarków, opartych o jego własną platformę Smart Personal Object Technology. Zegarki współpracujące z urządzeniami Microsoftu produkowały takie firmy, jak Swatch, Fossil, Suunto i Tissot. Odbierały one dane wysyłane przez usługę MSN Direct FM za pośrednictwem fal radiowych. Były to informacje pogodowe, wiadomości z różnych dziedzin życia (od wiadomości ze świata, poprzez giełdę, po sport) z serwisu MSN oraz krótkie wiadomości z Microsoft Live Messengera. Usługa MSN Direct FM dostępna była w najludniejszych rejonach USA i Kanady. Microsoft ostatecznie zamknął ją w 2011 roku.

Źródło: _ Wall Street Journal_