Jak donosi australijski serwis Financial Review Thorsten Heins, CEO BlackBerry, uważa, że Apple przestało być wystarczająco innowacyjne, czego wynikiem jest m.in. stary, bo 5-letni interfejs użytkownika w iPhone

Jego zdaniem, pomimo tego, że Apple do dzisiaj uznawane jest za ikonę wzornictwa i to dzięki niemu urządzenia dotykowe pojawiły się na rynku, to pod względem innowacji firma ta została wyprzedzona przez producentów innych smartfonów, w tym HTC, Nokię, Samsunga i oczywiście BlackBerry.

Apple odwaliło kawał dobrej roboty wprowadzając na rynek urządzenia dotykowe. Odwalili też kawał dobrej roboty jeśli chodzi o interfejs użytkownika i są ikoną wzornictwa. To dlatego odnieśli taki sukces, musimy to przyznać i szanować.

... w naszej branży stopień innowacyjności jest tak duży, że jeśli nie dotrzymuje się tempa można być bardzo szybko zastąpionym. Interfejs użytkownika w iPhone, z całym szacunkiem dla samego wynalazku jakim był, ma już pięć lat.

Można oczywiście zżymać się na taką opinię z ust prezesa firmy, która obecnie walczy o przeżycie, a która przez lata ignorowała szybkie i kluczowe zmiany, jakim podlegała branża smartfonów. Thorsten Heins musi przecież przekonać zarówno użytkowników, jak i inwestorów, że najnowszy BlackBerry Z10 to produkt lepszy od smartfonów konkurencji, w tym od iPhone'a. Z drugiej jednak strony, kto jak nie prezes BlackBerry może wiedzieć coś o zgubnych skutkach stagnacji.

Źródło: afr.com