Okładka Smart Cover to całkiem przydatny dodatek do iPada. Może służyć zarówno za podstawkę, jak i za osłonę tabletu. Według wniosku patentowego złożonego przez Apple akcesorium to może być wyposażone również w baterię, która umożliwiłaby ładowanie iPada.

We wniosku opisano okładkę przeznaczoną do tabletu i posiadającą baterię. Ładowanie odbywać się ma bezprzewodowo, po zamknięciu osłony. Tablet rozpoznawałby za pomocą czujnika zbliżeniowego, że podłączono odpowiednią okładkę i rozpoczynałby ładowanie. Ponadto we wniosku wyróżniono też inny układ czujników, który pozwoliłby na ładowanie przy ustawieniu tabletu w pionie. Komory baterii umieszczone byłyby w segmentach Smart Cover, zachowane zostałyby więc wszystkie funkcje tego dodatku. Apple nie określiło sposobu, w jaki ładowana byłaby sama okładka. Pozostaje więc przypuszczać, że konieczne byłoby zastosowanie kabla.

Źródło: Apple Insider


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019