O mapach w iOS nie jest już tak głośno, jak zaraz po ich pojawieniu się. Głosy niezadowolenia powoli znikają, a Apple konsekwentnie je aktualizuje. Jim Dalrymple z The Loop dokładnie śledzi poczynania firmy i właśnie przedstawił pełną listę zaktualizowanych miast ze wsparciem dla map 3D.

Apple nie poddaje się w kwestii map, choć produkt od Google jest zdaniem ogromnej rzeszy użytkowników lepszy i wygodniejszy, mapy w iOS wciąż są aktualizowane. Jim Dalrymple z dziennika "The Loop", od dłuższego czasu śledzi to co dzieje się wokół map, zwracając uwagę szczególnie na aktualizacje miast i wsparcie dla map 3D.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaktualizowano ponad 30 miast - część z nich dostała mapy 3D w wersji satelitarnej, a część tylko w wersji standardowej (dodano trójwymiarowe bryły budynków). Co ciekawe, duża część z tych miast to metropolie europejskie:
[LIST]
*]brytyjskie - Birmingham, Glasgow, Londyn, Manchester,
*]duńskie - Kopenhaga
*]francuskie - Lyon,
*]hiszpańskie - Barcelona, Madryt,
*]irlandzkie - Dublin,
*]niemieckie - Berlin, Kolonia, Monachium,
*]szwedzkie - Sztokholm,
*]włoskie - Mediolan, Rzym.
[/LIST]
Pozostałe miasta to miasta w Stanach Zjednoczonych. Niestety wśród zaktualizowanych miejsc wciąż brakuje polskiego akcentu. Należy jednak pamiętać, że Polska to wciąż prawdopodobnie mało atrakcyjny rynek dla Apple. Miejmy jednak nadzieję, że i my doczekamy się lepszego wsparcia ze strony firmy.

A czy Wy korzystacie z map Apple na co dzień? Czy jednak wybieracie rozwiązania tworzone przez Google? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: The Loop