Jak wiadomo zaprezentowany niedawno MacBook Air z matrycą 11,6 cala jest nieco gorzej wyposażony niż jego większa wersja. Apple sprzedaje go z dyskami SSD o maksymalnej pojemności 128 GB, natomiast 13,3-calowa wersja może poszczycić się dwukrotnie większą ilością miejsca na dane. Okazuje się jednak, że mniejszy Air również może mieć 256 GB pamięci.

Tajwańska firma Photofast zapowiedziała wypuszczenie na rynek pamięci kompatybilnych z najmniejszym laptopem Apple. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt że dostępne mają być pojemności 64, 128 oraz 256 GB. Ceny nie są na razie znane, ale jest wielce prawdopodobne, że będą one konkurencyjne w stosunku do tego co oferuje firma z Cupertino. Może się więc okazać, że zakup najtańszej wersji 11,6-calowego MacBooka Air i dokupienie dysku o pojemności 256 GB będzie tańsze niż zainwestowanie w model o pojemności 128 GB. O tym, czy rzeczywiście tak będzie, dowiemy się już niedługo.

Poniżej prezentujemy natomiast zdjęcia ukazujące pamięć SSD Card zamontowany w MacBooku Air. Jak widać, jest jeszcze mniejszy niż zwykły dysk SSD.

Źródło: Macrumors