Jay Sullivan, jeden z wysoko postawionych pracowników Mozilli, oświadczył że Firefox nie trafi na iPhone'y czy iPady. Według Sullivana, Apple nakłada zbyt duże ograniczenia na twórców przeglądarek dla systemu iOS.

Choć Firefox gościł już w App Store, Mozilla postanowiła wycofać swój produkt ze sklepu w roku 2012. Apple nakłada zbyt duże ograniczenia na firmy trzecie tworzące przeglądarki na iOS, promując w ten sposób swój produkt. Choć firma ma do tego pełne prawo, twórcy nie są zadowoleni. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Jay Sullivan, jeden z wiceprezesów Mozilli. Oświadczył, że Firefox nie wróci do App Store, ponieważ Apple nie umożliwia wprowadzenia mocnych narzędzi renderujących strony, czy silników napisanych w JavaScript. Deweloperzy dostają jedynie garść narzędzi związanych z wczytywaniem i wyświetlaniem witryn.

Co ciekawe, samo Safari korzysta z silnika Nitro JavaScript, przez co jest dużo potężniejsze niż przeglądarki dostępne w App Store. Silnik bowiem nie został udostępniony twórcom trzecim.

Źródło: Mac Rumors