Japoński blog Macotakara donosi, że firma Foxconn, największy podwykonawca Apple, rozpoczęła produkcję iPhone'a 5S. Nowy telefon Apple ma powstawać na tych samych liniach produkcyjnych, które są wykorzystywane do produkcji iPhone'a 5.

Blog ten poinformował także, że NTT DoCoMo, czyli największy operator telefonii komórkowej w Japonii, który w chwili obecnej nie posiada w swojej ofercie smartfonów Apple, redukuje swoje jesienne zamówienia na telefony z systemem Android, co ma oznaczać przygotowania do wprowadzenia nowego iPhone'a.
Trochę wcześniej, Rene Ritchie z iMore prognozowała, że iPhone 5S pojawi się najprawdopodobniej w sierpniu. Produkcja iPhone'a 5 rozpoczęła się latem zeszłego roku, dlatego sierpniowa premiera iPhone'a 5S wydaje się prawdopodobna, o ile doniesienia o wiosennym terminie rozpoczęcia jego produkcji okażą się prawdziwe.

Sam iPhone 5S będzie zapewne posiadać odświeżone wewnętrzne komponenty, natomiast z zewnątrz nie będzie różnić się od aktualnej generacji. Spekuluje się, że może on posiadać czytnik linii papilarnych umiejscowiony w przycisku home, a także usprawnioną lampę błyskową LED aparatu.

Źródło: MacRumors