Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat utworzenia przez Apple serwisu strumieniowania muzyki. Według agencji Reuters w lutym odbyło się spotkanie Tima Cooka z CEO Beats, w którym poruszony został temat Projektu Daisy.

Według informacji agencji Reuters pod koniec lutego w Los Angeles Jimmy Iovine, CEO Beats, spotkał się z Timem Cookiem i innymi przedstawicielami Apple, by przedstawić dokładniej Projekt Daisy. Usługa ta została zapowiedziana w styczniu 2013 roku, jednak nie ujawniono żadnych detali dotyczących jej działania oraz wprowadzenia na rynek. Reuters twierdzi, że w spotkaniu uczestniczył również Eddy Cue, który odpowiada w Apple za sklep iTunes. Miał on przedyskutować z CEO Beats model biznesowy Projektu Daisy oraz szczegóły odnośnie startu usługi.

Jimmy Iovine ma duże doświadczenie w branży muzycznej. Jest założycielem wytwórni płytowej Interscope Records, ponadto był jednym z pierwszych partnerów biznesowych sklepu iTunes. Możliwe więc, że Apple zamierza odnowić współpracę z Iovinem by stworzyć własny serwis.

Źródło: Cult of Mac