Choć smartfony stają się coraz przystępniejsze cenowo, to i tak większość rynku stanowią telefony pozbawione zaawansowanego systemu operacyjnego. Według prognoz firmy IDC w 2013 roku po raz pierwszy ma to ulec zmianie.

Badania przeprowadzone przez IDC uwzględniają obecne trendy na największych rynkach telefonów komórkowych. Szacuje się, że w 2013 roku zostanie wyprodukowanych 918,6 miliona smartfonów, co stanowić będzie 50,1% wszystkich telefonów komórkowych. Największa liczba urządzeń ma trafić na rynek Chin - będzie to nieco ponad 300 milionów, czyli ponad 32% wszystkich wyprodukowanych smartfonów. 137,5 miliona urządzeń trafi na rynek USA, natomiast 35,5 miliona na rynek Wielkiej Brytanii. Na kolejnych miejscach ma znaleźć się Japonia, Brazylia oraz Indie. To właśnie ten ostatni kraj jest uważany za najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek smartfonów. Według IDC w ciągu 4 lat odnotuje on wzrost o niemal 460%. Szczegółowa prognoza umieszczona została w tabeli poniżej.

Źródło: Apple Insider


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019