Drew Houston, dyrektor generalny Dropboxa, jednego z najpopularniejszych dysków sieciowych na świecie, skrytykował iCloud. Przemawiający podczas "Mobile World Congress" Houston stwierdził, że "dziwacznym" jest ograniczanie chmury do działania na tylko jednej platformie.

Według CEO Dropboxa Apple nie powinno blokować iCloud i ograniczać usługi do działania tylko na własnych systemach operacyjnych. Drew Houston uważa, że "użytkownicy nie powinni martwić się o to jakie logo znajduje się na smartfonie, czy komputerze, chmura powinna współpracować z każdym urządzeniem, niezależnie od systemu, czy producenta".

Osoby korzystające z iCloud nie są w stanie współdzielić żadnych danych z użytkownikami Androida, najpopularniejszego w tej chwili systemu mobilnego. Co więcej, nie mogą ich dzielić z żadnym urządzeniem, którego producentem nie jest Apple. To zamknięcie ekosystemu w bardzo wąskich ramach nie jest jednak aż tak źle postrzegane wśród wielu użytkowników, choć ostatnimi czasy chmura spotkała się z falą krytyki, po zdarzających się od czasu do czasu przestojach w działaniu.

Warto dodać, że Apple chciało wykupić Dropboxa 4 lata temu, w 2009 roku. Drew Houston nie zgodził się jednak na sprzedaż usługi.

A czy Wy korzystacie z iCloud? Zgadzacie się z opinią CEO Dropboxa? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: TUAW