App Store to doskonałe miejsce do szybkiego wydawania pieniędzy. Przekonali się o tym rodzice pięciolatka z Wielkiej Brytanii, który w 10 minut wydał w sklepie równowartość około 2500$.

Do wykonania transakcji w App Store lub wewnątrz aplikacji wymagane jest wpisanie hasła. Domyślnie jest ono zapamiętywanena na 15 minut, więc w tym czasie można dokonywać kolejnych płatności bez ponownego podawania go. Właśnie w ten sposób kilkuletni chłopiec wydał w App Store około 2500$ - rodzic wpisał mu hasło, by pobrał grę na iPada, jednak nie pomyślał o tym, że jest ono zapamiętywane. Przez to dziecku udało się dokupić wewnątrz gry dodatkową zawartość.

Aby zabezpieczyć się przed tego typu niechcianymi wydatkami, można ustawić żądanie hasła przy każdej transakcji. W tym celu w iOS należy wejść do Ustawień, przejść kolejno do Ogólne/Ograniczenia i w dziale "Dozwolone treści" przełączyć opcję "Wymagane hasło" z 15 minut na "natychmiast".

Źródło: Cult of Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019