11 Bit Studios, twórcy głośnej i wyróżnionej przez Apple serii Anomaly, zapowiedzieli kolejną część swojego największego hitu. Anomaly 2 pojawić ma się w sprzedaży już wiosną tego roku.

Poprzednie części serii 11 Bit Studios - Anomaly Warzone: Earth oraz Anomaly Korea zebrały świetne opinie i uznanie graczy z całego świata. Również Apple zauważyło tytuł polskich twórców przyznając mu nagrodę w kategorii Apple Design Award w roku 2011. Pod koniec ubiegłego roku deweloperzy wypuścili sequel gry, a teraz zapowiedzieli jej kolejną "dużą" część. W sieci pojawił się pierwszy trailer zapowiadanego Anomaly 2:

Warto zauważyć, że chodzi tutaj o sekretną grę zapowiedzianą jakiś czas temu, która to do wczoraj dostępna była w preorderze za połowę ceny (7,49 $ zamiast 14,99$). Wszyscy, którzy zdecydowali się na zakup już teraz mogą poznać bliżej zapowiadaną produkcję.

Niestety, 11 Bit Studios w zapowiedziach dotyczących Anomaly 2 wspomniało jedynie o wersji na OS X, Windowsa oraz Linuxa, nie ma zaś mowy o iOS. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie pojawi się wersja dla urządzeń mobilnych Apple, być może jednak jej premiera odbędzie się w innym, późniejszym terminie. Więcej informacji na temat Anomaly 2 znaleźć można na stronie anomaly2game.com.

Źródło: anomaly2game.com / mackozer.pl