Baldur's Gate Enhanced Edition - rozszerzona edycja jednego z najbardziej rozpoznawanych rpg-ów w historii gier wideo, trafiła właśnie do sprzedaży w wersji dla systemu OS X. Już teraz "Wrotami Baldura" mogą się cieszyć nie tylko posiadacze iPadów, ale i komputerów klasy Mac.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, rozszerzona edycja Baldur's Gate trafiła w końcu na OS X. "Wrota Baldura" zostały nie tylko przeniesione na nowe platformy, ale i odświeżone, z włączeniem kilku dodatków. Nowa przygoda, postacie, głosy oraz ponad 400 usprawnień względem wersji z roku 1998 - to wszystko charakteryzuje rozszerzenie gry. Poniżej możecie zobaczyć 10-minutowe wideo z gameplayem oraz komentarzem IGN:

Aktualnie grę, w cenie 19,99 $, kupić można na stronie producenta - beamdog.com/products/baldurs-gate-enhanced-edition-for-os-x, jednak już wkrótce pojawić ma się w kolejnym kanale dystrybucyjnym - Mac App Store.

Wymagania sprzętowe Baldur's Gate Enhanced Edition nie są wygórowane. Do płynnej gry wystarczy 512 MB pamięci RAM, 2-rdzeniowy procesor oraz Mac OS X w wersji 10.6.8 lub wyższej.

Źródło: TUAW / Beamdog.com