Produkt firmy Henge Docks do ciekawostka dla osób, które bardzo potrzebują większej liczby złącz w swoich Makach oraz dla tych, którzy pracują w miejscach publicznych i boją się o swoje komputery

Tak jak właściciele komputerów PC mają do dyspozycji mnóstwo docków, tak właściciele Maków nie mają zbyt dużo sprzętów tego rodzaju do wyboru.

Działa to tak: Kładziemy komputer na prezentowanym docku. Urządzenie samo rozpoznaje, że komputer został umieszczony i samo "zapina" wszystkie porty (elektryczne silniczki z dwóch stron wysuwają wszystkie złącza z docka). Z tyłu tego docka znajduje się łącznie kilkanaście różnego rodzaju gniazd, w tym między innymi 6 złącz USB, 3 wyjścia Video, złącze Ethernet. Z tyłu znajduje się także gniazdo Kensington Lock, które po jego zapięciu rozpoznaje, że jest wykorzystywane i wówczas nie ma możliwości odłączenia komputera od docka.

Zadaliśmy pytanie na stoisku, poddając nieco w wątpliwość sens istnienia tego urządzenia, że przecież Apple Thunderbolt Display oferuje coś w rodzaju docka do Maków (tych ze złączem Thunderbolt). Okazuje się jednak, że prezentowany w poniższej filmowej relacji dock wraz z trzema towarzyszącymi monitorami Dell kosztuje mniej niż ATD. Jest to jakiś argument, dla każdego według potrzeb.

Strona producenta: http://www.hengedocks.com/
Strona produktu: http://www.hengedocks.com/order\_horizontal\_dock.php

Produkt będzie dostępny w sprzedaży w 3 kwartale 2013 r.

Sponsorem naszego wyjazdu na MacWorld/iWorld 2013 jest Orange

Dodatkowo wspierają nas kupjablko.pl i koszulkowo.com