Macie w domu starą drukarkę? Czy stajecie często przed problemem jak coś wydrukować prosto z iPada lub iPhone'a? Ja właśnie mam taką drukarkę i czasami chciałbym coś wydrukować nie wstając z iPadem z fotela. Niestety aktualnie jestem zmuszony przesłać sobie plik na komputer, włączyć go, podłączyć do drukarki i dopiero wówczas mogę drukować. Znacie to? Uciążliwe, prawda?

Takie urządzenia jak xPrintServer firmy Lantronix pozwalają ominąć ten problem. xPrintServer to print serwer dla urządzeń typu iOS. Nic nie musimy instalować, żadnego dodatkowego oprogramowania na naszych iPhone'ach i iPadach. Wystarczy, że znajdujemy się w tej samej sieci WiFi i to wystarczy, aby móc drukować, nie wstając z przysłowiowego fotela.

xPrintServer to kolejny krok w stronę ery Post PC. Mając go, nie potrzeba komputera, aby coś wydrukować (drukowałem materiały z Pages i wyszły świetnie). Podejrzewam, że bardzo wiele osób posiada jeszcze komputery tylko dlatego, że przecież nic nie da się z iPada wydrukować. Od teraz już można.

xPrintServer w wersji podstawowej kosztuje 100 dolarów.

Sponsorem naszego wyjazdu na MacWorld/iWorld 2013 jest Orange

Dodatkowo wspierają nas kupjablko.pl i koszulkowo.com