League Of Legends, jeden z największych multiplayer-owych hitów ostatnich lat, w końcu trafi na OS X. Studio Riot Games odpowiedzialne za ten tytuł zapowiedziało jego wydanie dla platformy Apple w przeciągu miesiąca.

Fenomen League Of Legends, jednej z najpopularniejszych gier typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) w historii, rozpoczął się już wkrótce po jej wydaniu w 2009 roku. Gra błyskawicznie zdobyła fanów na całym świecie, szybko podbijając serca graczy i angażując w sieciową rozgrywkę. W ciągu zaledwie 3 lat od powstania popularny "LoL" został przetłumaczony na 9 języków (w tym polski). Poniżej oficjalny trailer gry zaprezentowany podczas targów E3 w 2009 roku:

Gra doczekała się już oficjalnego portu na OS X, ale ze względu na jego niestabilność, dalsze prace nad nim zostały porzucone. Twórcy postanowili napisać aplikację natywną, którą już wkrótce trafi do użytkowników komputerów klasy Mac. Dokładna data premiery nie jest jednak jeszcze znana, ale jak twierdzi studio Riot Games, ma ona nastąpić w przeciągu najbliższego miesiąca.

Źródło: Cult of Mac