Aktualnie wsparcie dla technologii LTE w urządzeniach z iOS oferują 24 sieci komórkowe z całego świata. Już w przyszłym tygodniu, lista wzbogaci się o kolejnych operatorów i urośnie ponad dwukrotnie - taką informację podał Tim Cook, CEO Apple.

Cook oświadczył, że wsparcie dla LTE w nowych sieciach pojawi się wraz z oficjalną premierą iOS 6.1, już w przyszłym tygodniu. Do grona 24 operatorów dołączy 36 kolejnych, ze Stanów Zjednoczonych, Korei, Niemiec, Kanady, Japonii, Australii, Wielkiej Brytanii oraz kilku innych krajów. Co ciekawe, CEO Apple dodał, że wśród nowych sieci pojawią się marki z krajów, w których dotychczas LTE na iOS nie było dostępne.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że wśród tej trzydziestki szóstki znajdzie się prawdopodobnie również polski operator - Plus GSM. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, już od przyszłego tygodnia polscy posiadacze iPadów 4 generacji, iPadów Mini oraz iPhone'ów 5, którzy posiadają urządzenia w sieci Plus, będą mogli korzystać z szybkiego internetu (do 42Mbit/s) na terenie Polski.

Źródło: Apple Insider / ipod.info.pl