Na początku stycznia, Facebook przeprowadzał testy dotyczące darmowych rozmów telefonicznych dla wszystkich użytkowników Facebook Messenger for iPhone na terenie Kanady. Jak się okazało, przebiegły one pomyślnie i największy serwis społecznościowy obiecał tą samą funkcjonalność mieszkańcom Stanów Zjednoczonych.

Jak donosi portal The Verge, u Amerykańskich użytkowników opcja ta miała pojawić się wczoraj, co ciekawe, bez konieczności aktualizacji poprzez App Store. Od teraz każdy posiadacz messengera mieszkający na terenie USA może komunikować się z innymi użytkownikami Facebooka nie tylko poprzez chat, ale także przez darmowe rozmowy głosowe.

Wart uwagi jest fakt, że nowa funkcja działa zarówno przy połączeniu WiFi jak i danych sieci komórkowej, w sposób zbliżony do standardowej aplikacji telefonu. Połączenie przychodzące jest wyświetlane na ekranie w postaci powiadomienia push z treścią "John Smith is calling". Można więc pozostawać w stałym kontakcie ze znajomymi. Szczególne znaczenie będzie to miało dla osób ze słabym zasięgiem sieci komórkowej w domu lub pracy, dla chcących oszczędzić trochę na abonamencie lub po prostu dla fanów największego portalu społecznościowego.

Na razie nie jest wiadomo, kiedy i czy w ogóle nowa funkcja zostanie wprowadzona dla innych krajów. Nie wiadomo także czy dostaniemy możliwość dzwonienia bezpośrednio ze strony Facebooka.

Źródło: TheVerge.com