W czasie tegorocznych targów CES, został zapowiedziany najnowszy układ mobilny od Nvidii: Tegra 4. Jak wykazały pierwsze testy, jest on nieco wolniejszy od zaprezentowanego już jakiś czas temu procesora Apple A6X.

Nvidia Tegra to rodzina mobilnych, wielordzeniowych układów stosowanych głównie w urządzeniach z systemem Android. Jej najnowsza wersja, oznaczona numerem czwartym, została zapowiedziana na targach CES 2013. Pierwsze testy jednostki oznaczonej nazwą kodową Dalmore wykazały, że układ jest szybki, jednak nie najszybszy, jak reklamuje go producent. Apple A6X znajdujący się na pokładzie najnowszych iUrządzeń osiąga nieznacznie lepsze wyniki. Widać to między innymi w Egypt HD Benchmark. Platformą testową dla Tegry było urządznie z Androidem 4.2.1 i rozdzielczością ekranu 1920 x 1128 pikseli. W szranki z nim stanął iPad 4, wyposażony oczywiście w układ A6X.

Gwoli ścisłości, należy dodać, że testy były przeprowadzane na niezoptymalizowanej, inżynierskiej próbce nowej Tegry. Możliwe, że w wersji finalnej wydajność zostanie poprawiona.

Źródło: tech.wp.pl


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019