Don’t Starve Together w wersji na iOS zostało zapowiedziane po raz pierwszy jeszcze w 2024 roku. Pierwotnie tytuł ten miał trafić na iOS za pośrednictwem usługi Netflix, jednak od tamtego czasu serwis ten ograniczył swoją obecność na rynku gier, co najwyraźniej doprowadziło do porzucenia tego projektu. Teraz ogłoszono jednak, że Don’t Starve Together mimo wszystko trafi na iOS, jako samodzielna produkcja typu premium.

Don't Starve to popularna seria gier survivalowych, wyróżniających się na tle innych podobnych produkcji charakterystyczną stylistyką oprawy graficznej, inspirowaną filmami Tima Burtona. Do zadań stawianych w nich przed graczem należy m.in. zdobywanie pożywienia i surowców, wytwarzanie przedmiotów, budowanie różnego rodzaju konstrukcji oraz walka z niebezpiecznymi stworzeniami zamieszkującymi świat gry. Don’t Starve Together to edycja zaprojektowana z myślą o rozgrywce sieciowej, w której grupa graczy może współpracować, wspólnie walcząc o przetrwanie. Za przeniesienie gry na iOS odpowiada studio Playdigious, mające na swoim koncie całkiem udane porty takich gier jak Dead Cells, Little Nightmares i Streets of Rage 4.

Gra Don’t Starve Together jest już dostępna do nabycia w App Store w przedsprzedaży w cenie 39,99 zł z planowaną datą premiery ustawioną na 21 lipca. Będzie to produkcja typu premium, w której nie znajdziemy żadnych dodatkowych mikropłatności.

Pobierz z App Store