W Las Vegas trwają właśnie największe targi elektroniki na świecie – CES. Wśród wystawców jest także polska firma Fibar Group – producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro.

Organizatorzy zapowiedzieli, że w tegorocznej edycji Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas weźmie udział rekordowa liczba wystawców, a same targi będą miały największą powierzchnię wystawienniczą w swojej historii. Swoje produkty pokazuje na nich właśnie ponad 3 tys. producentów sprzętu audio, elektroniki motoryzacyjnej, fotografii cyfrowej, gier wideo i inteligentnych domów. Obok firm takich jak Panasonic, Samsung, Intel, LG, Audi czy Lexus prezentuje się także poznańska firma Fibar Group ze swoim bezprzewodowy system inteligencji budynkowej Fibaro.
– Zainteresowanie systemami inteligencji budynkowej dynamicznie rośnie. Jest to widoczne w szczególności na zachodzie Europy i w USA, gdzie inteligencja budynkowa wykorzystywana jest coraz powszechniej. Dlatego właśnie siecią dystrybucji obejmujemy kolejne zagraniczne rynki. Liczymy na to, że innowacyjność oferowanego przez nas systemu docenią teraz także Amerykanie. Choć konkurencja jest spora, to wyróżniamy się przede wszystkim atrakcyjną ceną i nieskomplikowanym procesem instalacji – mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro. – Targi CES to dla nas szansa na zaprezentowanie naszej marki na kolejnym rynku, ale też okazja do pochwalenia się najnowszymi produktami. Wśród nowości są między innymi wprowadzony właśnie do sprzedaży Door/Window Sensor, a także Wall Plug i aplikacja na iPada – dodaje.
Stany Zjednoczone to nie pierwszy zagraniczny rynek, na którym dostępne jest Fibaro. Ten inteligentny system można już kupić w ponad 40 krajach na całym świecie, między innymi we Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Skandynawii, a także w bardziej egzotycznych rejonach, jak Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Maroko, Tajlandia czy RPA.

Targi CES w Las Vegas trwają od 8 do 11 stycznia 2013 r. Z systemem Fibaro można zapoznać się na stoisku nr 20800 w South Hall 1.