W tym tygodniu wiadomości ze świata Apple zostały zdominowane przez targi CES, odbywające się w Las Vegas. Nie inaczej jest tym razem - Panasonic zaprezentował wczoraj nową linię telewizorów, które są kompatybilne z urządzeniami z systemem iOS i Android.

Telewizory Panasonic Smart Viera, przeznaczone na 2013 r., będą miały rozmiary od 42 do 65 cali; cała linia będzie składać się z aż szesnastu modeli, w pięciu odrębnych seriach.
Kompatybilność z iPhone'ami i iPadami będzie zapewniona przez system Swipe & Share 2.0. Dzięki niemu, w prosty sposób będzie można streamować do telewizora zdjęcia albo pliki wideo. System ten w dużym stopniu ma przypominać Apple TV i AirPlay, jednak jak podaje NBC, na telewizorach Panasonica będzie można dodatkowo edytować materiały, korzystając z opcjonalnego akcesorium zwanego Electronic Touch Pen, a następnie przesłać je z powrotem do telefonu lub tabletu.

Najdroższym modelem będzie ZT60 (z obsługą trybu 3D), który według przedstawicieli japońskiej firmy zaoferuje obraz "o bezprecedensowej jakości". Nieco tańsze będą modele z serii VT60 i ST60 oraz S60 i X60 (bez trybu 3D). Dokładne ceny nowości Panasonica nie zostały ujawnione, jednak mają się one pojawić na półkach sklepowych już w przyszłym miesiącu.

Źródło: MacRumors